Username:

Password:

Fargot Password? / Help
 mehndi

 
Lai pārveidotu augu piemērotu mākslas videi, sažāvētu hennas lapu pulveri izsijā. Henna vislabāk reaģē skābā vidē, tāpēc pastas sastāvā jābūt ir tādām sastāvdaļām kā, piemēram, citrona vai laima sulai, kafijai vai tējai. Tad pastai ir jānostāvas vismaz 12 stundas vai pietiekami ilgi, lai rosinātu krāsas aktivitāti. Kad hennas pasta ir sagatavota uzklāšanai uz ādas, to ar aplikatora palīdzību uzklāj zīmējumu veidā un atstāj nožūt. Jo ilgāk hennas pasta paliek uz ādas, jo tumšāks būs zīmējums. Kad hennas sažuvušu pastu noņem no ādas, zīmējums ir gaiši oranžā tonī, taču nākamajās 2 dienās krāsa būs oksidējusies un zīmējums iegūs no sarkanīgi brūna līdz tumšāk brūnam tonim. Pēc gatava zīmējuma iegūšanas vēlams izvairīties pirmās 12 – 24 stundas no zīmējuma kontakta ar ūdeni. Zīmējums uz ādas var turēties no 1 līdz 3 nedēļām, tas atkarīgs no hennas pulvera kvalitātes, ādas tipa, vietas uz ķermeņa, kur tiek uzklāts zīmējums, un no tā, cik labi tiek aprūpēts pats zīmējums.

Hennas augu lapu sastāvā ir tanīna krāsu molekulas, šo krāsvielu sauc par lavsonu. To aktivizējot, krāsviela iekļūst virsādā (raga slānī) un ādu iekrāso. Jo biezāks ir raga ādas virsslānis, jo dziļāk krāsviela iekļūst un tumšāks sanāk zīmējums, piemēram, tādās vietās kā roku delnas un kāju pēdas. Tā kā laiks iet un ādas virsslānis pamazām noārdās, tad arī jūsu zīmējums pamazām izbalo līdz pazūd pavisam. Uz roku plaukstām un kājām zīmējumi ir tumšāki un ilgāk saglabājas, nekā uz citām ķermeņa daļām, kā arī uz kāju stilbiem un roku delmiem zīmējumi sanāk gana tumši. Uz pleciem, vēdera, muguras zīmējumi sanāk vidēji tumši, ar vidēji ilgstošu noturību. Visgaišākie zīmējumi ir tie, kas zīmēti uz sejas un kakla, jo šajās vietās ādas raga slānis ir īpaši plānā kārtā.

Hennas zīmējuma uzklāšana ir pilnīgi nesāpīga un nekādu kaitējumu ādai nenodara. Faktiski hennas funkcijas ir iekrāsot un atvēsināt ādu. Tai piemīt arī pretsēnīšu antiseptiskas īpašības.

 
Kā sagatavot?mehndi1

Hennas pastas pagatavošanas receptes ir tik pat daudz kā viena ēdiena variācijas. Tāpēc, lai pagatavotu hennas pastu zīmēšanai, ir noteiktas sastāvdaļas, kurām ir jābūt obligāti, pārējais ir katra meistara individuāli recepšu noslēpumi.

Lai pagatavotu hennas pastu zīmēšanai jums būs nepieciešams:

-     smalki izsijāts hennas pulveris;

-     svaigi spiesta citrona vai laima sula;

-     cukurs;

-     ēteriskās eļļas vai to kombinācijas pēc izvēles (tējas koka, lavandas, eikalipta, kajaputa u.c.).

Pārējās sastāvdaļas (miecvielas) tiek lietotas pēc izvēles.

-     melnās tējas vai kafijas stiprs novārījums;

-     krustnagliņas, kardamona pākstis, sarkano rožu ziedlapas, žāvētu laimu u.c.

Viss kopā ir jāsamaisa tā, lai pasta sanāktu pēc biezuma līdzīga kartupeļu biezenim. Ja, sastāvdaļas jaucot kopā, pasta sanāk par šķidru, tad tai vienkārši pievieno izsijātu hennas pulveri. Pastas sajaukšanai izmantojiet plastmasas vai māla trauku un to sajauciet ar tāda paša materiāla karotīti. Nav ieteicams izmantot metāla traukus vai piederumus, jo jaukšanas procesā metāls mēdz reaģēt. Atcerieties, ka hennas pasta ir jāgatavo dienu pirms jūs to vēlaties izmantot zīmēšanai. Tas nepieciešams, lai hennas pulverī esošās krāsvielas aktivizētu krāsošanai.

Kad hennas pastas visas sastāvdaļas ir sajauktas un ir iegūta vajadzīgā konsistence, to ieteicams apsegt ar pārtikas plēvi, tā lai tai klāt netiktu gaiss un novietot to siltā vietā. Henna ir krāsviela, kas mīl siltumu, tāpēc, jo siltākā vietā henna tiek novietota, jo mazāks laiks ir vajadzīgs tās nostāvēšanai. Ja jūsu telpā siltums ir aptuveni + 22 C, pasta ir jāatstāj vismaz uz 12 stundām, savukārt, ja vietā, kurā atstājat nostāvēties pastu, ir virs + 30 C, tad pastas nostāvēšanās laikam pilnīgi pietiek ar 3-4 stundām.

Hennas pastas pagatavošana nav zinātne, bet māksla, tāpēc izmaiņas tās sastāvdaļās ir pieļaujamas. Izmantojiet minētos komponentus savas pastas pagatavošanā kā vadlīnijas, taču nebaidieties eksperimentēt.

Pastas uzglabāšana:

Atlikušo pastu pēc izmantošanas ir iespējams uzglabāt ledusskapī, taču glabāšanas laiks ir ne vairāk kā divas nedēļas. Ir iespējams uzglabāt pastu arī saldētavā, šāds glabāšanas veids ir līdz trim mēnešiem, taču pie šādas glabāšanas, pirms lietošanas pastu ir vajadzīgs uzsildīt.