Kā sagatavot?
Hennas pastas pagatavošanas receptes ir tik pat daudz kā viena ēdiena variācijas. Tāpēc, lai pagatavotu hennas pastu zīmēšanai, ir noteiktas sastāvdaļas, kurām ir jābūt obligāti, pārējais ir katra meistara individuāli recepšu noslēpumi.
Lai pagatavotu hennas pastu zīmēšanai jums būs nepieciešams:
- smalki izsijāts hennas pulveris;
- svaigi spiesta citrona vai laima sula;
- cukurs;
- ēteriskās eļļas vai to kombinācijas pēc izvēles (tējas koka, lavandas, eikalipta, kajaputa u.c.).
Pārējās sastāvdaļas (miecvielas) tiek lietotas pēc izvēles.
- melnās tējas vai kafijas stiprs novārījums;
- krustnagliņas, kardamona pākstis, sarkano rožu ziedlapas, žāvētu laimu u.c.
Viss kopā ir jāsamaisa tā, lai pasta sanāktu pēc biezuma līdzīga kartupeļu biezenim. Ja, sastāvdaļas jaucot kopā, pasta sanāk par šķidru, tad tai vienkārši pievieno izsijātu hennas pulveri. Pastas sajaukšanai izmantojiet plastmasas vai māla trauku un to sajauciet ar tāda paša materiāla karotīti. Nav ieteicams izmantot metāla traukus vai piederumus, jo jaukšanas procesā metāls mēdz reaģēt. Atcerieties, ka hennas pasta ir jāgatavo dienu pirms jūs to vēlaties izmantot zīmēšanai. Tas nepieciešams, lai hennas pulverī esošās krāsvielas aktivizētu krāsošanai.
Kad hennas pastas visas sastāvdaļas ir sajauktas un ir iegūta vajadzīgā konsistence, to ieteicams apsegt ar pārtikas plēvi, tā lai tai klāt netiktu gaiss un novietot to siltā vietā. Henna ir krāsviela, kas mīl siltumu, tāpēc, jo siltākā vietā henna tiek novietota, jo mazāks laiks ir vajadzīgs tās nostāvēšanai. Ja jūsu telpā siltums ir aptuveni + 22 C, pasta ir jāatstāj vismaz uz 12 stundām, savukārt, ja vietā, kurā atstājat nostāvēties pastu, ir virs + 30 C, tad pastas nostāvēšanās laikam pilnīgi pietiek ar 3-4 stundām.
Hennas pastas pagatavošana nav zinātne, bet māksla, tāpēc izmaiņas tās sastāvdaļās ir pieļaujamas. Izmantojiet minētos komponentus savas pastas pagatavošanā kā vadlīnijas, taču nebaidieties eksperimentēt.
Pastas uzglabāšana:
Atlikušo pastu pēc izmantošanas ir iespējams uzglabāt ledusskapī, taču glabāšanas laiks ir ne vairāk kā divas nedēļas. Ir iespējams uzglabāt pastu arī saldētavā, šāds glabāšanas veids ir līdz trim mēnešiem, taču pie šādas glabāšanas, pirms lietošanas pastu ir vajadzīgs uzsildīt.
|